KategorieNamioty

Namioty – Twój przewodnik na odprężające wakacje na kempingu -Co jest ważne podczas biwakowania?

Już po przebudzeniu słyszysz odgłosy natury, świergot ptaków lub szum wody. Odrazu wzrasta ochota spędzić dzień na świeżym powietrzu , dlatego też nic dziwnego, że wakacje pod namiotem są tak popularne!

Dlaczego biwakowanie daję taką zabawę ?
Biwakowanie to świetna Zabawa czy to we dwoje czy z dziećmi. Biwakowanie ma wiele Zalet:

Elastyczność: Zamiast rezerwować wakacje w nieskończoność, po prostu wsiądź do Campera albo do Samochodu i spakuj to, co jest potrzebne
Niezależność: Przystanki są robione tam, gdzie ci się podoba
Wolność: brak ustalonych godzin posiłków, możliwość kontynuowania podróży w dowolnym momencie i brania spraw w swoje ręce
Przygoda: Samodzielnie organizujesz wycieczkę która przynosi wiele niespodzianek
Doświadczenie natury: Wiele kempingów znajduje się bezpośrednio nad wodą, w lesie i na łonie natury
Oszczędność kosztów: wyeliminowanie kosztów podrózy samolotem i kosztowne koszty zakwaterowania.
Przyjazność dla rodzin: Wiele kempingów ma animacje dla dzieci, parki wodne lub ogrody dla dzieci.
Poczucie wspólnoty: gotowość do pomocy wśród obozowiczów jest duża – szybko nawiązujesz kontakt z innymi ludźmi.
Prostota: Na nowo zaczynasz doceniać to, co masz w domu, z powodu czasu, w którym nie korzystasz ze zwykłych wygód.

Wybór dobrego miejsca namiotowego!

Aby jak najlepiej cieszyć się wakacjami z namiotem, warto najpierw znaleźć odpowiedni region wakacyjny. Czego szukasz? Wakacyjnej wędrówki, wycieczkę łodzią, a może wolisz odkrywać przyrodę na rowerze? Wiele pól namiotowych oferuje szereg możliwości spędzania wolnego czasu w bezpośrednim sąsiedztwie. Wyposażenie jest również bardzo zróżnicowane: od naturalnego kempingu w lesie bez bieżącej wody do komfortowego miejsca z sauną i strefą wellness wszystko jest do dyspozycji.

Pamiętaj aby przy Sezonie zarezerwować miejsce namiotowe!

Poniżej zaprezentujemy Wam najbardziej ciekawe i godne polecenia miejsca do biwakowania w Polsce:

1. Camp66
2. Camping Malta
3. Camping Alexa

Odpowiedni sprzęt do biwakowania jest bardzo ważny!

To, czy wakacje pod namiotem zakończą się sukcesem, wiele zależy od sprzętu. Być może obudzisz się z bólem pleców, bo na twardym podłożu czujesz każdy kamień. Dlatego warto przed biwakowanie zaopatrzeć się w dobry jakościowo Namiot i Śpiwór. Ale nie tylko przydatne na biwak są naczynia turystyczne i urządzenie GPS, ale niezbędna jest apetczka.

Do Spania potrzebny jest tylko Namiot, Śpiwór i Mata izolacyjną. Jeśli chcesz biwakować w lato wystarczy lekki Śpiwór.

Naprawa i dbałość o namiot

Tutaj dowiesz się, jak najlepiej wyczyścić namiot, jak odnowić impregnację i jak najlepiej go przechowywać. Powinieneś być przygotowany na drobne uszkodzenia namiotu. Co zrobić w przypadku dziur, pęknięć lub złamanego drążka namiotu?

3 wskazówki dotyczące prawidłowego przechowywania i pielęgnacji namiotów:

1. Przechowywanie Namiotu: Bardzo ważna kwestią jest to aby spakować namiot jeżeli będzie w suchym i czystym stanie. Jeśli Namiot będzie wilgotny to jest duże prawdopodobieństwo że powstaną plamy i pleśń. Gdybyś musiał rozłożyć namiot w deszczu i byłby jeszcze mokry, rozłóż go w domu i pozostaw do wyschnięcia. Jeszcze otwórz wejśćie , aby również od wewnątrz mogła odparować resztkowa wilgoć.
2. Pielęgnacja namiotu -TYLKO RĘCZNIE: Jeśli tkanina jest zabrudzona, możesz ją wyczyścić szmatką lub miękką gąbką i mydłem neutralnym. Idealna temperatura wody wynosi około 30 stopni. Pod żadnym pozorem nie wkładać namiotu do pralki, nie używać chemikaliów ani myjki ciśnieniowej.
3. Rozbudowa namiotu – Ochrona podłoża dzięki podkładom namiotowym: Zanim rozbijesz namiot, przeszukaj ziemię w poszukiwaniu kamieni i ostrych gałęzi. Nie dość, że czujesz je nieprzyjemnie w plecach, to jeszcze mogą uszkodzić podłogę namiotu. Korzystaj z wytrzymałych podkładek, które dodatkowo chronią podłogę namiotu. Najważniejsze w rozbudowaniu namiot jest to aby znajdował się w cieniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Add to cart